1. třída - Žabičky - děti 3 - 5 let

Třída "Žabičky" se nachází v přízemí 1.budovy v komplexu budov, tvořících MŠ Holandská.

Provoz třídy je od 6:00 hod do 15:45 hod.

Ve školním roce 2023/2024 je ve třídě zapsáno 27 dětí.

Třídu tvoří dvě velké herny - v nich si děti po celý den hrají a probíhá zde výchovná práce s dětmi. Herny jsou vybaveny odpovídajícím nábytkem (přizpůsobeným věku a tělesné výšce dětí), hracími kouty, množstvím hraček určeným k volným hrám a komplexnímu rozvoji dětí. Nechybí zázemí pro provádění hudebních činností, výtvarných a jinak tvořivých aktivit. Nachází se zde koutek pro tělovýchovné chvilky a ekologické poznávání přírodnin a drobných živočichů. Výzdoba třídy je volena s ohledem na dětské vnímání, tvoří ji i vlastní dětské výrobky. V první herně se třikrát denně podává dětem školní strava - rozváží se ze ŠJ a k výdeji se připravuje v přípravné kuchyňce u třídy, rozdávána je dětem samoobslužnou formou. Ve druhé herně se po obědě děti ukládají k odpočinku - děti si samy (pouze dopomocí dospělého) připravují lehátko s příslušenstvím - přikrývkou a polštářkem. Ten si každé dva týdny děti odnášejí domů na vyprání, o ostatní lůžkoviny pečuje provozní zaměstnankyně školy. Vedle třídy je samostatný vstup do kabinetu, sloužícímu k potřebám třídy "Žabičky" je zde uložený výtvarný a jiný materiál, TV pomůcky, potřeby učitelek pro zajištění výchovné práce s dětmi či pro výzdobu areálu. Ke třídě náleží nově zrekonstruované sociální zázemí - WC, umývárna, sprchový kout. Šatna dětí se nachází jako třída v přízemí - šatníky a botníky odpovídají estetickým i funkčním požadavkům v šatně je reprezentována naše práce s dětmi - výtvory a výrobky tvoří výzdobu, jsou zde umístěny informativní nástěnky pro zákonné zástupce dětí.