2. třída - Motýlci - děti 3 - 5 let

Třída „Motýlci“se nachází v patře 1.budovy v komplexu budov, tvořících MŠ Holandská.

Provoz třídy jeod 6.45 hod do 15.45 hodin.

Ve školním roce 2023/2024 je ve třídě zapsáno 27 dětí.

Třídu tvoří 2 velké herny -  děti si v nich po celý  den hrají,  probíhá zde i výchovná práce s dětmi. Herny jsou vybaveny novým nábytkem (přizpůsobeným věku a tělesné výšce dětí), který třídu opticky rozděluje na hrací kouty s množstvím hraček a pomůcek určených k volným hrám, spontánním činnostem i činnostem řízeným, které napomáhají celkovému rozvoji dětí.

Nechybí zázemí pro provádění hudebních  a pohybových činností, výtvarných a tvořivých aktivit.

Výzdoba třídy je volena s ohledem na dětské vnímání, název třídy, a tvoří ji i vlastní dětské výtvory. Své místo v nabídce činností i ve výzdobě třídy má oblast ekologie - právě na enviromentální výchovu a vztah dětí k živé i neživé přírodě je zaměřen ŠVP naší MŠ.

V první herně se 3x denně podává dětem strava -  rozváží se ze ŠJ a k výdeji se upravuje v přípravné kuchyňce u třídy, rozdávána je dětem samoobslužnou formou.

Ve druhé herně se po obědě děti ukládají k odpočinku – děti si samy ( pouze s dopomocí dospělého) připravují lehátko s příslušenstvím – přikrývkou a polštářkem. Ten si každé 2 týdny děti odnášejí domů na vyprání, o ostatní lůžkoviny pečují provozní zaměstnankyně školy.

Vedle třídy je samostatný vstup do kabinetu, sloužícímu potřebám třídy „Motýlků“- je zde uložený výtvarný a jiný materiál, tělovýchovné pomůcky, potřeby učitelek pro zajištění výchovné práce s dětmi či pro výzdobu areálu.

Ke třídě náleží zrekonstruované sociální zázemí – WC, umývárna, sprchový kout.

Šatna dětí se nachází jako třída v poschodí – šatníky a botníky odpovídají estetickým  i funkčním požadavkům, v šatně je  prezentována naše práce s dětmi – výtvory a výrobky tvoří výzdobu, jsou zde umístěny informativní nástěnky pro zákonné zástupce dětí.