Třídy Holandská

MŠ Holandská se nachází v dolní části města Znojma, uprostřed sídlištní zástavby na ulici Holandská. Svůj provoz zahájila v roce 1977. MŠ tvoří čtyři pavilony ve kterých je sedm tříd, z toho dvě logopedické třídy, kde se poskytuje dětem logopedická intervence a reedukace. Ostatní třídy jsou běžného typu. Dvě budovy jsou dvoupodlažní a dvě jednopodlažní. V první budově, vchod z ul. Holandská v přízemí se nachází 1. třída, Žabičky a v horním patře 2. třída, Motýlci. V druhé budově, vchod z ul. Dukelská se v přízemí nachází 3. třída, Koťátka. V prvním patře 4. třída, Broučci. V dolní části areálu je přízemní třetí budova, ve které jsou dvě třídy, 5. třída, Sovičky a 6. třída, Myšky. Další čtvrtou budovou, která je součástí hlavního vchodu do areálu z ul. Holandská je hospodářský pavilon, který byl doplněn po rekonstrukci o další, 7. třídu, Ježci.

V každém patře se nachází šatny pro děti a zaměstnance. Součástí každé třídy je sociální zařízení, kabinety a výdajová kuchyňka, která je plně vybavena včetně myček na nádobí. V 7. třídě, Ježci je stravování vydáváno výdejovým okénkem z kuchyně.

Budovy prošly kompletním zateplením fasád, odvětráváním, výměnou oken a dveří.

V hospodářské budově se dále nachází školní kuchyně, která prošla celkovou rekonstrukcí a je dobře vybavená. Zajišťuje stravování pro všechny děti, zaměstnance školy i pro cizí strávníky. Dále se zde nachází kancelář ředitelky, ekonomky školy, vedoucího školní jídelny, místnost pro zaměstnance včetně sociálního zařízení, sklady, prádelna, sušárna. Budova je podsklepená.

Na základě potřeb zákonných zástupců byl provoz mateřské školy prodloužen od 6.00 hod.-do 17.00 hod denně. Všechny třídy jsou s celodenním provozem.

Ke každé z budov MŠ patří prostorná zahrada, která je vybavená pískovišti, dřevěným prolézacím programem, který je nutné udržovat a doplňovat. Mateřská škola disponuje sportovním a dopravním hřištěm. Pískoviště jsou zastíněny. Převážná část zahrady je zatravněna pro tvůrčí tvoření dětí. V areálu jsou vybudované vyvýšené záhony pro experimentování dětí a ekologické nášlapové chodníčky a eko jezírka. Prostory zahrady jsou dostatečně velké a splňují tak bezpečnostní požadavky ke hrám dětí. V areálu byl nově vybudován chodník. Vzrostlé stromy vytváří stín, koutky a pocit bezpečí.