4. třída - Broučci - předškolní

Třída „Broučci“ se nachází v  I. poschodí  2.budovy v komplexu budov, tvořících MŠ Holandská.

Provoz třídy je od 6:45 hod  - 15.30  hod.

Ve školním roce 2023/2024 je ve třídě zapsáno 26 dětí.

Třídu tvoří 2 velké herny -  v nich si děti po celý  den hrají a  probíhá zde výchovná práce s dětmi. Herny jsou vybaveny odpovídajícím nábytkem (přizpůsobeným věku a tělesné výšce dětí), hracími kouty, množstvím hraček určených k volným hrám a komplexnímu rozvoji dětí. Nechybí zázemí pro provádění hudebních činností, výtvarných a jinak tvořivých aktivit. Nachází se zde koutek pro tělovýchovné chvilky a ekologické poznávání přírodnin a drobných živočichů. Výzdoba třídy je volena s ohledem na dětské vnímání, tvoří ji i vlastní dětské výtvory.

V první herně, kde je umístěna interaktivní tabule s počítačem a tiskárnou se skenerem, se 3x denně podává dětem strava -  rozváží se ze ŠJ a k výdeji se upravuje v přípravné kuchyňce u třídy, rozdávána je dětem samoobslužnou formou.

Ve druhé herně se po obědě děti ukládají k odpočinku – děti si samy ( pouze s dopomocí dospělého) připravují lehátko s příslušenstvím – přikrývkou a polštářkem. Ten si každé 2 týdny děti odnášejí domů na vyprání, o ostatní lůžkoviny pečuje provozní zaměstnankyně školy.

Vedle třídy je samostatný vstup do izolační místnosti a kabinetu sloužícímu potřebám třídy „Broučci“- je zde uložený výtvarný a jiný materiál, pomůcky, potřeby učitelek pro zajištění výchovné práce s dětmi či pro výzdobu areálu. Ke třídě náleží nově zrekonstruované sociální zázemí – WC, umývárna, sprchový kout.

Šatna dětí se nachází, jako třída, v I. poschodí – šatníky a botníky odpovídají estetickým  i funkčním požadavkům, v šatně je  prezentována naše práce s dětmi – výtvory a výrobky tvoří výzdobu, jsou zde umístěny informativní nástěnky pro zákonné zástupce dětí.