Třídy Loucká

Je odloučené pracoviště mateřské školy Holandská. Svůj provoz zahájila v roce 1924, a má tudíž dlouholetou tradici. Nachází se rovněž v dolní části města Znojma, nedaleko MŠ Holandská. Je postavena nad krásným údolím řeky Dyje. Je umístěna v jednopatrové budově s novou přístavbou, která byla otevřena v roce 2019 a celá komplexně zrekonstruována. Mateřská škola má tři heterogenní třídy, z nichž jedna je logopedická.

Na základě potřeb zákonných zástupců byl provoz mateřské školy prodloužen od 6.00 hod.-do 17.00 hod denně. Všechny třídy jsou s celodenním provozem.

Vzhledem k tomu, že mateřská škola prošla v roce 2018 a 2019 úpravami, jsou prostory jednotlivých tříd dostatečně velké. Mateřská škola má v přízemí šatny pro děti a zaměstnance školy a logopedickou třídu pod názvem Veverky jejíž součástí je logopedická pracovna.Stará budova je propojena s nově vybudovanou přístavbou, ve které je třída Kuřátek, která má bezbariérový přístup doplněný plošinou. Je vybavena podlahovým topením a samostatnou plně vybavenou výdejní kuchyňkou včetně myčky. V horním patře se nachází další třída Zajíčků a kuchyň. Všechny třídy mají vlastní hygienické zázemí. Škola je podsklepená a má vlastní vytápění s automatickou regulací. Ve všech prostorách byla vyměněna okna za nová.

Okolo mateřské školy se rozkládá školní zahrada s velkými vzrostlými stromy, které v letních měsících poskytují dostatečný stín. Zahrada je vybavená pískovišti, dřevěným prolézacím programem, který je nutné udržovat a doplňovat. V areálu školní zahrady byl vybudován nový chodník. Na základě investic města Znojma a schváleného projektu byla budova během tří let postupně rekonstruována. V první etapě byl vybudován v suterénu kabinet, včetně opravy kanalizace. Ve druhé etapě byla realizována přístavba nové třídy včetně nových kotlů na rozvody tepla v budově. Ve třetí etapě byla provedena nová fasáda budovy MŠ.